SİZİ ARAYALIM
Tüp Mide Ameliyatından Sonra Sarkmalar Olur mu ?
Aysel 26 February 2017 Cevapla
Selamûn aleykum ben 12 gûn oluyor tûp migde ameliyatı olalı ve artık burgur pilav makarna gibi yemeklere gecile bilirmi yoksam halen corbaya devam mı
Op. Dr. Murat Üstün 28 February 2017 Cevapla
Merhaba, Tüp mide ameliyatlarından sonra ilk 15 gün sıvı, ikinci 15 gün püre kıvamında beslenmeniz gerekir. Tam katı gıdaya geçişiniz 1. aydadır. Ayrıca, mide hacminiz çok küçüldüğünden alacağınız gıdaların protein ağırlıklı ve yüksek besin değerli olmasında fayda vardır. Bulgur pilavı ve makarna bu besinler arasında değildir. Eski beslenme sisteminize dönmek için gün sayarsanız başarısız olmayı da göze almışsınız demektir.
Barış 10 December 2016 Cevapla
Erkeklerde aşırı kilo jinekomasti oluşabiliyor, tüp mide ameliyatı sonrasında erkeklerdeki meme büyüklüğü de önleyebiliyor musunuz.
Op. Dr. Murat Üstün 10 December 2016 Cevapla
Barış bey merhaba, Jinekomasti kompleks bir problemdir. Meme bölgesinde biriken yağ dokusu ise tüp mide ameliyatı ile tüm deri altı dokusu gibi, o da düzelecektir. Ancak ayrıca meme dokusunun irileşmesinden de kaynaklanabilir, ki bunun cerrahi olarak çıkarılması gerekir. Sağlıklı günler dilerim.
Özge 10 December 2016 Cevapla
Tüp mide ameliyatından hemen sonra iyi bir spor yapsak bile sarkmalar olur mu ? Bu sarkmaları estetik cerrahların bıçağı altına girmeden başka bir yolu yok mudur ?
Op. Dr. Murat Üstün 10 December 2016 Cevapla
Özge hanım merhaba, Tüp mide ameliyatından sonra görülen deri sarkmaları birçok faktöre bağlıdır. Bunlar genetik, derinizin kalitesi, yandaş hastalıklar, sigara içimi, obezitenin süresi ve yağların toplanma şeklidir. Spor yapmak,yeterli su tüketmek ve sağlıklı beslenme kurallarına uymak sarkmaları minimuma indirecektir. Ancak spor sarkmaları tamamen engelleyecek diye bir durum da yoktur. Yine de spor kişiye göre, estetik cerrahi gerektirecek düzeyde sarkmalar varsa da, yapılacak işlemin daha güzel bir sonuç vermesini sağlar. Sağlıklı günler dilerim.
SORU SORUN
Copyright © 2019 TÜPMİDE. Tüm hakları saklıdır.